logo ArtATAK

NovinkyVýstavyUmělciProdejSlužbyO nás
09.11.2015Divoká Mazanka, galerie Artatak se stěhuje o krok dálVšem příznivcům naší galerie dáváme na vědomí,  že v průběhu roku 2016 se stěhujeme do nových prostor v sýpce v rámci projektu Divoká Mazanka. Nový způsob bytí naší galerie se bude podobat místem galerii na Klenové (Klatovy). Po dobu příprav, stěhování, i rekonstruce zveme všechnyumělce a přátele galerie, kteří by teď nebo v budoucnu rádi realizovali svůj koncept, sochu, site-specific, tvůrčí festivalové setkání, projekt v tomto prostoru sestávajícho z nejen v gotických stájích, v sýpce, zahradě, škole i sklepích vznikajícího volného uskupení projektů a to jak v rané, tak pozdějších fázi existence obnovujícího se místa. Znovuzrozená Divoká Mazanka i transformovaná galerie bude v době rekonstrukce omezeněji, po rekonstrukci volně přístupná v denních hodinách, a tak dá svým návštěvníkům prostor i čas uvidět a interagovat s vystavenými instalacemi, sochami, které můžou v prostoru setrvat kratší či dlouhý časový úsek. Přijďtě se podívat a něco dobrého společně vytvořit, tento text je zároveň výzvou všem umělcům, přátelům falerie artatak, ateliérům i ateliérům v rámci vysokých škol k uskutečnění dalších projektů, zatím především instalací, vizí a site-specific či sympózií v zahradě v průběhu letních měsíců, prezentovaných v rámci galerie Artatak v prostoru Divoké Mazanky. Dejte o sobě vědět, těšíme se na vás.
>
29.09.2015Bílé nocivystavující: Karolína Rossí, Kristýna Šormová
vernisáž: 8.10. 2015 od 19 hodin 
termín výstavy: 9.10 - 20.10 .2015
kurátorka výstavy: Nina Michlovská
>
15.09.2014Divoká Mazanka- projekt a festivalGalerie Artatak se zapojila do podpory projektu Divoká mazanka společně s portálem hithit a kavárnou Divoké matky. více na www.divokamazanka.cz Čekáme na možný site-specific prfojekt , který na místě vznikne.=========================
V neděli 4.10 od 14 hodin!!!
Zveme vás Všechny  na

festival Namazaná Mazanka na Divoké Mazance / powered by  kavárna Divoké matky

 

 

Kde? usedlost Mazanka (Zvonařovská 13, Praha 8) - ve stodole!

 

Kdo u toho bude a zahraje něco či na něco? Matěj Ruppert,

Nikola , Johana Švarcová, Bára Vaculíková, Wunderbar band, United forces meets fireson, Improliga, Emoční fitness, Lazy eye dresses - přehlídka šatů, Ester a Lea Geislerovi - nejen coby modelky, Pankix, Komorous

 

TAK pokud Máte rádi pohádky?  jednu tu pro vás máme.

 

Bylo nebylo, v dobách, kdy princezny ztrácely střevíčky na plesech a princové bojovali s draky, vznikla nad Střížkovským údolím usedlost Mazanka. 

S původním cílem pěstovat víno, bylo postaveno několik stavení a vybudovaná krásná zahrada. Ve stodole ržály koně, sýpka byla přeplněná a v roce 1823 bylo v jedné z budov zřízena škola pro děti z přilehlého okolí.......O několik století později usedlost ztichla, stodola i sýpka se vyprázdnily a ani ze školy už se neozývají dětské výkřiky a smích. V zahradě jsou teď pánem kocouři z přilehlého okolí....

 

Kocoury chceme ponechat, ale ostatní chceme změnit!


Ať sýpka ožije a je z ní zas galerie,

otevřená od rána, Divokých Matek kavárna,

 - v parku všem s bránou otevřenou,

sejdou se kdo nachází cestu svou.

A další projekty ještě přibudou,

tělo rozběhnou, mysl potěší, srdce zahřejou.Divoká Mazanka společně s Divokými matkami srdečně zvou na festival Namazaná Mazanka  podporující crowdfundingovou kampaň na hithit.cz.

Cílem projektu je Mazanku zachovat, obnovit zahradu, postavit sály a novou kavárnu za podpory Divokých matek. A dál mnozhem víc ve stájích, ve škole, ve stodolem v zahradě a kolem.

 

Přijďte se podívat na fesťák a vzpomeňte si i na náš hithit a podpořte tak vznik nového multifunkčního kulturního centra!

 


Máte chuť tvořit na Mazance s námi? Víte o někom? Přepošlete nás!

Hledáme zapálené projekty i dobrovolníky! Pro dobrou věc.

Stačí jen napsat.>
20.08.2015Mystery gardenvystavující: Tereza Černá
vernisáž: 3.9. 2015 od 19 hodin
termín výstavy: 4.9. – 30.9.2015
kurátor výstavy: Matěj Nývlt

>
22.04.2015Zkřížené cestyvystavující: Zbyněk Havlín, Paulina Skavova, Jaroslav Valečka
vernisáž: 5.5. 2015 od 19 hodin
termín výstavy: 6.5. – 31.5.2015

Dalo by se obrazně říci, že cesty těchto tří autorů se kříží z profesního hlediska na mnoha rovinách a to, že spolu nevystavují v tomto složení poprvé, tuto skutečnost dokazuje. 
>
27.03.2015Reprezentace rozkladuvystavující: Barbora Bálková Jindřich Červenák, Zdeněk Daněk, Jan Jírovec, Radek Macke, Patrik Proško, Libuše Vendlová
vernisáž: 2.4. 2015
termín výstavy: 3.4. – 30.4.2015

Reprezentace rozkladu je výstava dnes již dvouročního skupinového projektu, na kterém se podílí sedm současných umělců, absolventů AVU a VŠUP. Projekt Reprezentace je založen na opakovaném prezentování vlastních postojů, vizí, přístupu k životu, k umění, či k sobě samému. Tyto názory, jejichž vývoj a vizualizace jsou každý týden konfrontovány a diskutovány na redakčních radách a posléze jsou prezentovány vizuálním výstupem s osobním textem v katalogu.
>
24.02.2015Magické působení
Vystavující: Matyáš Hruška, Jiří Liška, Ivana Zuskinová, Michaela Spružinová 
Termín konání: 6.3. – 6.4. 2015
Fotogalerii z vernisáže si můžete prohlédnout na Facebooku zde
>
23.02.2015UN_HEARD
UN_HEARD objevuje neslyšenou krásu zvukových periférií.
První epizoda cyklu UN_HEARD v galerii Artatak naservíruje eklektické trio Karabekian, křiklavou jihočeskou partičku Tosiro a electroclashovou bandu Fertilizer. Koncert začíná v pátek 27.2. 18:30, ale rozhodně stojí za to dorazit dřív a prohlédnout si výstavu maleb umělecké skupiny Banda s názvem Péčko, která zde aktuálně probíhá 
>
31.01.2015PéčkoVýstava umělecké skupiny BAnda / Ján Hrčka, Jakub Hvězda, Andrea Kopecká, Filip Sabol, Michal Turkovič
Vernisáž výstavy / 9.2. 2015 od 19 hodin
Termín konání výstavy / 10. 2. – 27. 2. 2015
>
08.01.2015AKCE_REAKCE
Vystavující umělci / Patrik Antczak, David Böhm & Jiří Franta, Tereza Fišerová, Adam Chmiel, Blanka Kirchner, Jan Krtička, Jan Prošek, Petr Pufler, Pavel Mrkus, Anna Symonová) 
Fotogalerie z vernisáže výstavy
Termín konání výstavy / 16. 1. – 4. 2. 2015 
Kurátorky výstavy / Adéla Machová a Markéta Souhradová


>
02.12.2014Zima lásky
Vánoce ještě úplně nepřicházejí a tak vás všechny srdečně zveme na předvánoční výstavu Zima lásky a koncert 
vernisáž: 12.12.2014 od 19 hodin 
vystavující: Pavel Forman, David Jedlička, Aleš Hudeček 
vystoupí: Ewski hard'n' soft loops, Ostrý zub - electro chanson
>
08.11.2014DARW-INSrdečně zveme na výstavu Martina Velíška s názvem DARW-IN aneb "Slepice před vejcem nebo vejce před slepici?"
vernisáž: 20.11. 2014 od 19 hodin
výstava potrvá do 5.12. 2014
>
04.10.2014VENSrdečně zveme na vernisáž další podzimní výstavy VEN, kde vystavují společně Aleš Fulín a Marcela Podzemná. 
termín: 16.10. od 19 hodin
výstava potrvá do: 3.11.2014
>
18.09.2014Přesní dávka

Všetkých priaznivcov súčasného umenia, srdečne  pozývame na výstavu mladého výtvarníka, Patrika Kriššáka.

Otvorenie výstavy sa uskutoční  18. 9 2014 o 19:00

Pozvite aj svojich známych a priateľov, pretože bude sa na čo tešiť, o čom sa baviť aj čím hostiť.

Tešíme sa na Vás!

 

>
05.08.2014Show me your genitals Vol. IIPivo, muzika, žrádlo. barvy, smrad a umění. 


Již podruhé tě chci pozvat na akci, která se bude konat před prostorem Galerie ARTATAK v Horních Počernicích. Je tam zhruba 2m vysoká..bílá, hnusná, dlouhá zeď..oddělující prostory od hlavní silnice. Skákni pro plechovky, napráskej do baťůžku a ukaž, co umíš ! 
Hlavní výhra je sražená srnka, nebo rána do břicha.

Pro akční a nezevlující umělce možnost výstavy prací uvnitř v prostorách Galerie ARTATAK. Jestli máš nějakej výkres, plátno, skeč, sochu, nebo šikovně zahnutýho ptáka a nestydíš se to ukázat..tak nečum a doraž ! 

Vrajtrz : 

- EAR
- Price 125
- Krugher 
- BRK mons
- Fogosh 
- Novák 
- Enigma
- Jim one
...


>
16.07.2014Justyna Kabala/COLL-AGESrdečně zveme na letní vernisáž - své aktuální práce představí mladá polská autorka Justyna Kabala. 
více info o autorce zde.
fotogalerie z výstavy zde
>
05.09.2014Show me your genitals
Pivo, muzika, žrádlo, barvy, smrad a umění...25.7. zveme na akci, která se bude konat před prostorem galerie. Je tam zhruba 2m vysoká..bílá, hnusná a totálně barevně neposkvrněná dlouhá zeď..oddělující prostory od hlavní silnice. Skákni pro plechovky, napráskej do baťůžku a ukaž, co umíš !
5.9. - Street art - music festival

Openwall : -EAR -Kaer MTR -Krugher -Mario Da Lucklique 
Maybe:- Dowis - KOBE - Foggy Fogosh

>
29.05.2014Nebuď složitá
Srdečně Vás zveme na výstavu NEBUĎ SLOŽITÁ
vystavující: Milan David, Vladimír Franz, Dan Trantina, Miroslav Bednář, Jan Štěpánek, Petr Písařík, František Kowolowski, Petr Lysáček, Petr Motyčka
vernisáž: 6.6. od 19 hodin
>
23.04.2013P.R.D. - Pražská revoluční / výstava Intermediální školy Milana Knížáka
Srdečně Vás zveme na výstavu Intermediální školy prof. M . Knížáka.
vernisáž: 6.5. od 19 hodin
Doprovodný program: vystoupí ECLECTIC JOHN CAGE REVIVAL BROADCAST INSTRUMENTS AND VOICES ORCHESTRA se skladbou RADIO PĚKNÉ HRAJOU 2>
08.04.2014Petr Lysáček - Obývacím pokojem či halou nevyděsí
Srdečně Vás zveme na další výstavu Petra Lysáčka, jenž patří mezi významné české umělce, kteří nastupovali na výtvarnou scénu v 90. letech 20. století. Ve své práci využívá širokou škálu médií: instalace, objekt, fotografie, malba, video, performance.

Komentovaná prohlídka výstavy s výkladem autora: 29.4. od 19 hodin
fotografie z výstavy si můžete prohlédnout na fcb zde.


 

>
05.02.2014AKT_ual

vystavující: Alena Kupčíková, Veronika Bromová, Lenka Klodová, Yit Kampak, Darina Alster, Martina Pavelková, Helen Čubová, Karel Kříž, Martin Koubek, David Tomášek, Taťána Morová, Veronika Hradička Holá a Roman Franta (reminiscence poslední události) Jaké podoby nabývá fenomén ženského aktu na současné výtvarné scéně?


Fotografie z vernisáže výstavy si můžete prohlédnout na fcb zde.

Zjednodušeně jak vypadá ženský akt právě teď? 
Na tuto otázku je zdánlivě ještě jednodušší odpověď, která možná napadá každého z vás – různou, nebo různorodou. Stejně jako nelze kategorizovat přístupy v rámci současného umění obecně tak bezpochyby ani nelze lehce kategorizovat aktuální přístupy k tomuto tématu. Jde dnes nějakým způsobem zobecnit téma ženského aktu jako takového? Je vnímání odlišné u umělců mužů a žen umělkyň? Je relevantní se na to vůbec ptát ještě dnes, ve fázi tzv. postfeminismu, kdy je svoboda ženského těla zdánlivě vybojována? Jisté je jen to, že odpovědí a přístupů je minimálně tolik jako autorů na této výstavě...


>
24.11.2013Design/fashion market Letos poprvé se koná v galerii Design/fashion market! Od 21.11. 2013 do 16.1. 2014 si můžete přímo v galerii nebo zde na našem webu zakoupit šperky a módu od několika mladých, talentovaných tvůrců. 


>
10.11.2013ZIMNÍ KOMPOST - AVU Malba II.Výstava ZIMNÍ KOMPOST.představuje jeden z pozoruhodných ateliérů AVU současné doby.Vystavují studenti a absolventi ateliéru Malba III.,  Jeden z nejzajímavějších ateliérů AVU. Přehlídka mladých  talentovaných umělců pod vedením ve světě známého profesora Michaela Rittsteina, mistra moderní novo-barokní malby... a Romana Franty

vystavující

prof. Michael Rittstein, doc. Roman Franta

studenti: Zuzana Dvorská-Šípová, Beata Kuruczová, Jan Harant, Ondřej Doskočil, Michael Nosek, Adéla Lustigová, Kateřina Čápová, Jan Heres, Tomáš Honz, Kateřina Ondrušková, Markéta Bábková, Barbora Dohnalová, Miriam Martásková, Štěpán Molín, Markéta Kolářová, Pavel Froněk, Pavel Dušek, Lenka Kerdová, Dominik Běhal, Barbora Myslikovjanová, Matěj Macháček

stážisti: Alexandra Dragomir

absolventi: Jiří Bouma, Alžběta Josefy


mistra moderní novo-barokní malby a Romana Franty, asistenta ateliéru, významného malíře současnosti vystavujícího na zahraničních výstavách, kteří výstavu zaštiťují. Kvalitní podívaná i vhled do budoucnosti současného umění jsou zaručeny. Výstavu můžete navštívit až do poloviny ledna 2014. 

Fotogalerii děl z výstavy najdete na Facebooku zde.

>
21.09.2013CAMERA EFFERTAVýstava Ondřeje Basjuka a Šárky Koudelové - CAMERA EFFERTA.

Camera efferta znamená plnou či přeplněnou komoru a stejně tak odkazuje k jednoduchým optickým přístrojům, které měly v minulosti obrovský význam pro malíře. Práce Ondřeje Basjuka i Šárky Koudelové se formálně a obsahově vyznačují jistou přeplněností, jakoby málokterý detail zůstal bez povšimnutí a všechno mělo  svůj skrytý smysl.... na vernisáži zahraje debbilove.
Tato tendence k naplnění daného prostoru, obsahu, se přelívá přimo ze života. Dva umělci koexistující v poměrně stísněném prostoru po určité době sami těžko rozeznávájí předměty denní potřeby od uměleckých artefaktů. Je v nich vlastně nějaký rozdíl?

Vlastní optika obou autorů promítá jejich vidění kamkoliv, nezáleží tedy, zda se jedná o malbu, fotografii nebo objekt. Sklony k naraci, k romantické vizi, krásnému pohledu, prostupují všemi zobrazovacími prostředky. S rozdělením malířských děl na relacionální – tzv. okna do jiného světa a nerelacionální, tedy určující samy sebe, přišel už Frank Stella. S lehkou nadsázkou můžeme říci, že práce Ondřeje Basjuka a Šárky Koudelové kombinují oba tyto zdánlivě neslučitelné přístupy. Jejich díla působí jako vykrystalizované vlastním obsahem, ale souběžně fungují coby projekce, přenášejí nás do světa obou autorů. Přijměte do něj srdečné pozvání

--- Na malby, kresby, fotky, objekty se přijďte podívat od 10. října (vernisáž v 19:00) do konce října. aut (zub). Netradične: mimo obvyklý prostor galerie, ale na stejném místě

>
01.08.2013Architektonická soutěž Živé horoměřice
Architektonická soutěž: “Živé Horoměřice”
V rámci galerie Artatak vyhlašujeme architektonickou soutěž "Živé Horoměřice".
Jde o vytvoření studie na bytový komplex na pozemku “L” v ulici Svahová 39, cca 2000m2
studenti architektury jsou zváni. Těšíme se na zaslané studie!
ceny od 6000kč do 1500 kč
Deadline: 30.11.2013
Pročtěte si prosím bližší podmínky.
Pomůcka: geodetické zaměření:
1. zde a 2. zde.
>
02.09.2013ArtBikeCrank ARTATAk BikezPlakáty na Náplavce! ARTcrank  
Cyklodopoupě bikez.cz   a  Galerie Artatak.cz představují akci ARTcrank a s ní vybrané plakáty a pohlednice s cyklotematikou a jejich tvůrce v rámci kulturní akce na Náplavce. Smyslem setkání je propojení umělecké a cyklistické scény,  cyklodesignu designu a plakátu. 
Akce se uskutečnila 12.9. od 14ti do 22ti hodin nahoře na Náplavce, pod záštitou galerie Artatak ve spolupráci s holešovickým doupětem bikez hned naproti kubistickým domům u Vyšehradského  tunelu. Zveme k zastavení širokou veřejnost.

Program:
Na Náplavce budeme hrát, vystavovat plakáty a doufejme, že i bavit kolemjdoucí  již od 14ti hodin a to až do večera.

Od 19:30 ti hodin zahraje v rámci veřejné produkce NEUVĚŘITELNÁ kapela  Trautenberk. Od 14ti do 21:30 mickey discjockey.  (detaily raději vygooglujte :-))

Bikez
zde představí kromě jiného koncept řádných  "kolozadvacet" (= koncept bezreklamace), který je tahem cesty zlatého středu informovat část cyklistické  veřejnosti o nebezpečí  získávání nekvalitních kol "zaosmnáct" nebo "bezdvouzadvacet"  za každou cenu zejména při nájezdu větším než 2000km ročně nebo  váze jezdce nad 80kg.

Artatak
se pochlubí vybranými  plakáty ArtCrank (neuvádíme link, protože jde o překvapení) a také obrazy v rámci současné výstavy Just Screens, krystalicky čistého výrazu Pure Beautyho a Jakuba Tomáše, klikněte, chcete-li  od nich virtuáně spatřit více než je možno na  Náplavku fyzicky dovézt!
Dále uvidíte plakát a malbu od Richarda Augustina.


Akce typu Artcrank se každoročně konají v nejrůznějších formách a světových metropolích: rádi bychom začali jeho obdobu realizovat i v Praze. Přijďte se podívat  a podpořte tak propojení  kol a umění v konceptu Cykloart!

Poznámka pro umělce:  volné ateliéry
Poznámka pro cyklisty: kolozadvacet
Poznámka pro ty, kteří mají doma pořád málo art-love:just screens


>
14.05.2013Richard Augustin - TVŮRČÍ ZAHÁLKA Zahájení výstavy TVŮRČÍ ZAHÁLKA proběhne ve čtvrtek 13. června v 19:30. Galerie i autor sází na pestrou společnost. Propojení světa umělců, filozofů, autorových přátel a návštěvníků galerie slibuje originální umělecký večírek, který vypukne od 19 hodin v prostorách galerie. Část z vystavených děl nabízí ARTATAK k prodeji, na své si přijdou nejen diváci, ale i sběratelé. Není bez zajímavosti, že Augustin je zastoupen v soukromých sbírkách na čtyřech světových kontinentech. Prodej obrazů zde.

>
19.04.2013I am shaman
vystavující: Miloš Šejn, David Helán, Zbyněk Havlín, Vojtěch Skácel, Eva del Risco Koupová, Christian del Risco, David Tomášek, Natálie Krejníková
brožura ke stažení
Performance Zkamenělina zkomoleniny profesora Miloše Šejna a Davida Helána (video)
pozvánka pod textem výstavy
>
03.04.2013Pavla Gerschonová: Focení v galerii ArtatakPavla Gerschonová představila své modely
při focení v prostorách Galerie Artatak.
Úspornému designovému stylu zcela vyhověl prostor galerie.
Vzniklá prezentace posouvá Pavlin návrhářský počin o krok dál.
Přejeme hodně štěstí!


Na projektu se podíleli:  
fotograf - David Severin,kameramana - Adam Štrojsa, modelky - 2w scout, vizáž - Surface profesionální škola líčení.
>
02.04.2013Zrni v ARTATAKu
Kapela zrni a fotografie Simona Vejvancickeho v ARTATAKu
Komorní přátelské vystoupení skupiny ZRNÍ, která zahraje v galerii ARTATAK 2.4. 2013 od 20 hodin. Členové kapely jsou dlouholetými kamarády Šimona Vejvančického, který je jedním z vystavujících na výstavě Industrialismus. Kapela získala cenu Anděl za objev roku, takže se určitě budete mít na co těšit. Vystoupení není oficiálním koncertem skupiny, všichni jste zváni. Vstupné: 50Kc

>
02.03.2013Industrialismus

vystavující: Denisa Belzová, Jan Černý, Lukáš Rais, Šimon Vejvančický

„Dítě velkoměsta probudil zpěv skřípavého potrubí, za svitu slunce spatřilo chrámoví...Betonové sloupy nad hlavou se chvějí, trolům, kráčícím k prozření, pod ztrouchnivělým rezivem se smějí...“(Denisa Belzová)

>
30.11.2012Lonely Heroes
Vystavující: Blanka Jakubčíková, Klára Mikulcová, Jan C. Löbl, Jan Šrámek alias VJ Kolouch, Tomáš Hrůza, Klára Mikulcová, Tereza Haszprunarová, Tereza Damcová, Josef Rabara, Jitka Nejezchlebová, Eva Růžičková, Daria Bernadeta Novotná
brožura
pozvánka pod textem výstavy.

>
01.05.2012Setkání v bodě CPředstavujeme malby Martiny Walterové a kresby a malby Martiny Trávníčkové,
studentek Ostravské univerzity
>
02.05.2011Visegrad Art Contemporary Exposition Galerie Artatak 2011Visegrad Art Contemporary Exposition Galerie Artatak Visegrad Exposition 2011 Farkas Vajk Penzel Peter >


FB Tumblr Youtube

Galerie ARTATAK

Bystrá 761, Hala 12
Horní Počernice
Praha - 193 00


otevírací doba: denně 11-19 hod,  informace o vstupu  na vrátnici areálu

nebo možnost prohlídky s galeristkou: kdykoli po telefonické domluvě na tel: 606 746 377


mapavlak,

kudy k nám

GPS 50°6'53.402"N, 14°36'5.728"E


Office:

Křesomyslova 23
Praha 4 - 140 00


+420 605 246425
info@artatak.cz

team ARTATAK

video365


pronájem: promo akce, eventy, koncerty

ENCZ