logo ArtATAK

NovinkyVýstavyUmělciProdejSlužbyO nás

ZIMNÍ KOMPOST - AVU Malba II.

10.11.2013

Za několikaleté fungování ateliéru Malba III. prof. Michaela Rittsteina na pražské AVU se ukázalo, jací studenti jsou do něj přijímáni a jakým směrem se bude vyvíjet jeho koncepční charakter. Michael Rittstein představuje velmi silnou autoritou a přirozený vzor. To má vliv i na příliv a vysokou kvalitu prací jeho studentů. Důkazem toho je, že tento ateliér absolvovalo několik dnes již poměrně úspěšných výtvarníků, jako například Alena Anderlová, nebo Martin Salajka.

Všeobecně se zde klade důraz na transformaci běžných životních úkonů, situací a společenských fenoménů. Hlavním principem, na základě kterého zde studenti pracují, je komunikace - nejen s ostatními kolegy v ateliéru, ale především s vnímatelem samotného obrazu. Sklony k narativnímu až expresivnímu zobrazení jsou patrné velmi často stejně jako snaha o čistotu, nikoli ve formálním smyslu, ale o čistotu myšlenky, o spontaneitu, která vede přirozeně k nalezení ideálního výrazu. Tím se ateliér liší od ostatních malířských škol na Akademii. Škola Michaela Rittsteina působí tedy jako prostor pro volnou komunikaci, kdy jasnější představa o tom, co chci vlastně dělat a jak je důležitá již od začátku studia.

Výstava v galerii ARTATAK, kterou si sami studenti nazvali „Zimní kompost”, prezentuje to nejlepší z tvorby všech stávajících studentů a stážistů tohoto ateliéru. Zastoupeni jsou zde i dva vybraní absolventi a práce obou pedagogů, Michaela Rittsteina a Romana Franty. 

Článek o výstavě na serveru Kulturaok-eu. cz si můžete přečíst zde

Fotogalerii děl z výstavy najdete na Facebooku zde.


FB Tumblr Youtube

Galerie ARTATAK

Bystrá 761, Hala 12
Horní Počernice
Praha - 193 00


otevírací doba: denně 11-19 hod,  informace o vstupu  na vrátnici areálu

nebo možnost prohlídky s galeristkou: kdykoli po telefonické domluvě na tel: 606 746 377


mapavlak,

kudy k nám

GPS 50°6'53.402"N, 14°36'5.728"E


Office:

Křesomyslova 23
Praha 4 - 140 00


+420 605 246425
info@artatak.cz

team ARTATAK

video365


pronájem: promo akce, eventy, koncerty

ENCZ